Sunlife Tuzla Konutları | PROJE HAKKINDA
proje hakkında
proje,hakkımızda,proje hakkında
13383
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-13383,ajax_fade,page_not_loaded,,no_animation_on_touch,qode-theme-ver-14.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

PROJE HAKKINDA

Doğanın YILMAZ arzusunu sizinle buluşturalım

Sunlife Tuzla Konutları; sessiz, sakin, huzurlu bir yaşam konsepti oluşturan çağdaş mimarisi ile elit bir yaşam arayanların yeni adresi…

 

2+1, 3+1 normal daireler ve 2+1, 2+2, 3+1, 3+2, 4+1 dubleks daire alternatiflerinde aileniz ve sizin için en uygun seçeneği bulabileceksiniz.

 

Depreme dayanıklı olarak, en modern inşaat teknolojilerinin kullanıldığı, ailenizin özlenen huzur ve güveni tekrar keşfedeceği, şehrin içinde aynı zamanda yeşilliği ve manzarası ile doğanın kalbinde, yepyeni bir yaşam stilini hayata geçirmiş bulunmaktayız.

 

Sunlife Tuzla Konutları; 1642 m2 arsa alanıyla, modern şehircilik anlayışına uygun, kapalı otoparkı, yeşil alanları, çocuk oyun alanları ve sosyal tesisleri (sauna, fitness, hobi alanı, çocuk kulübü) ile geleceğin parlayan yerleşim merkezidir.

PROJE DETAYLARI

BİNA ÖZELLİKLERİ

KALİTELİ VE SAĞLIKLI MALZEMELER

Doğal ışıkla aydınlatmaya öncelik veren mimari

İnsan sağlığını koruyan ve çevreci yapı malzeme ve dekorasyon ürünleri

Ortak kullanım ve otopark alanında hareket sensörlü aydınlatma sistemi

Bina girişinde ve kat hollerinde mermer veya granit seramik kaplamalar/laminant parke

Cephede kompakt laminant kaplama, cam mozaik ve granül boya

Daireler arası duvarlarda ve katlar arası betonarme döşemelerde ses izolasyonu/geçirmezliği

Kapalı otopark sistemi; her daireye ait 1 araçlık park yeri

2 adet yolcu asansörü (otopark katına kadar iner)

ÖNCE GÜVENLİK

Intercom ve CCTV güvenlik sistemi
Dış cephede ısı yalıtımı, ses yalıtımı ve yangın güvenliğine uygun malzemeler
Elektrik tesisatında Halogen-free (alev almayan-yanmaz) kablo 
Elektrik kesintisi olması durumunda tüm binaya hizmet verecek jeneratör

SOSYAL İMKANLAR

Sauna
Fitness salonu, soyunma kabinleri, duş ve tuvaletler
Peyzaj düzenlemesi, yürüyüş alanları
Çocuk oyun alanları (açık ve kapalı alanda)
Hobi bahçesi
Hobi alanı (kapalı alanda masa tenisi, satranç vs.)

DEPREME DAYANIKLILIK

Binanın yatay deprem yükü taşıyıcı sistemi, yüksek sünek betonarme perde ve yüksek sünek kolon kiriş çervesinden oluşmaktadır.
Binamız kirişli plak sistemine göre inşa edilecektir. Deprem yüklerinin kat hizalarında kolon ve perdelere aktarılması açısından yaygın olarak kullanılan asmolen döşemeli sisteme göre daha avantajlıdır.
Binanın temel sistemi binanın deprem sırasında daha kararlı davranış göstermesini sağlayan radye temeldir.
Beton Sınıfı C30’dur.

DAİRE ÖZELLİKLERİ

GENEL ÖZELLİKLER

Alüminyum doğrama
Salon ve oda zeminlerinde laminant parke kaplama
Mobilya iç kapılar
CCTV ve Intercom sistemleri
Her daireye ait Siemens, Bosch, Demirdöküm veya muadili marka kombi ve radyatör
Daire giriş kapıları güvenlikli çift kilit sistemli ve yangın dayanımlı çelik kapı
Görüntülü diyafon sistemi
Topraklı ve kapaklı prizler
Merkezi uydu-TV sistemi
Telefon ve internet tesisatı
Isı yalıtımlı ve çift camlı pencereler
Salon ve ebeveyn yatak odasında klima altyapısı
Antre, koridor, odalar ve salon duvarları alçı sıva üzeri su bazlı saten boya
Tavanlar alçı sıva üzeri plastik boya ve kartonpiyer

MUTFAK

Lake veya highgloss mutfak dolapları
Bosch veya Siemens veya muadili marka ankastre ürünler (Bulaşık makinesi, Ocak, Fırın, Davlumbaz, Mikrodalga)
Granit tezgahlar
Teka, Franke veya muadili marka eviye
Zemin laminant parke kaplama
Duvarları alçı sıva üzeri su bazlı saten boya

BANYO

Duvarlar ve zemin kaplamaları “Seranit” marka seramik kaplama
Alçıpan tavan
Banyo ve WC’lerde kötü kokuyu alan aspiratör
Havlupan

KARŞILAŞTIRMALI SUNLIFE TUZLA AYRICALIKLARI

SUNLIFE TUZLA’NIN AYRICALIKLI UYGULAMALARI

DİĞER PROJELERİN TERCİH ETTİKLERİ
1. Temelde ve perdelerde iki kat BTM marka membran su yalıtımı yapılmıştır. Tek kat membran yapılmakta yada sürme izolasyon yapılmaktadır.
2. Betonarme döşeme sistemi olarak kirişli plak sistemi uygulanmıştır.(Döşeme kalınlığı 25 cm dir ve bu uygulama depreme daha dayanıklı ve daha güvenlidir.) Maliyeti düşürmek için Asmolen strafor veya tuğla döşeme sistemi kullanılmaktadır. (Depreme daha dayanıksız ve yangın yönetmeliğine uygun değildir.)
3. İki blok arası 10 cm dilatasyon bırakılmıştır.(Deprem anında blokların farklı salınım yapmasını sağlar.) Birleşik bloklarda bu konuya önem verilmemektedir ve deprem yönetmeliğine uygun değildir.
4. Bosch ,Siemens veya muadili marka ankastre ürünler (Bulaşık makinesi, Ocak, Fırın, Davlumbaz, Mikrodalga) kullanılacaktır. Maliyeti düşürme açısından sadece sıradan ankastre ürünlerden ocak ve davlumbaz yada hiçbiri tercih edilmemektedir.
5. Banyo zemin ve duvarda SERANİT marka seramik kaplama yapılmıştır. İkinci kalite markalar kullanılmaktadır.
6. İç kapılar mobilya kaplamalı olacaktır. Yüksek maliyet açısından tercih edilmemektedir.
7. Bodrum tavanını komple taş yünü ile mantolama yapılacak ve üzeri boyanacaktır.(Zemin kat dairelerde ısı kaybını ve ısı köprüsü oluşmasını engellemektedir.) Yüksek maliyet açısıdan tercih edilmemektedir.
8. Bina çevresine proje ve standartlara uygun yağmur suyu ve çevre drenaj sistemi yapılmıştır. Drenaj yapılmasına önem verilmemektedir.
9. Kat yüksekliği 3m dir. Kat yüksekliği maliyeti düşürme açısından 260-270 cm yapılmaktadır.
10. Dubleks dairelerde çatı piyesinden ana merdivenlere giriş-çıkış kapısı bulunmaktadır.Can güvenli açısından çok önemlidir. Dubleks dairelerde çatı piyesine giriş-çıkış kapısı yoktur.
11. Daire iç kapı yüksekliği 220 cm dir.(Daha iyi bir görünüm ve estetik sağlamaktadır.) Yine maliyet düşürme açısından kapı yüksekliği 200-210 cm yapılmaktadır.
12. Binanın arka tarafına(hobi bahçesine) çıkış-giriş kapısı vardır. Sadece ön giriş bulunmaktadır.
13. Çatı katı çelik konstruksiyon ve üzeri 15 mm kalınlığında OSB, 11 cm kalınlığında taşyünü , buhar dengeleyici ve buhar tutucu örtü + 15mm OSB, kenetli alüminyum kaplıdır,yağmur olukları CTP kaplıdır.(Daha güvenli ve daha uzun ömürlü ve pahalı bir sistemdir.) Sıradan kiremit veya ondalin kullanılmaktadır.Hiçbir ısı ve su yalıtımı yapılmamaktadır.
14. Binanın dış cephesinin tamamı 150 densty yoğunluğunda taş yünü ile montalanacaktır.(Maksimum ısı ve ses yalıtımını sağlar.) Montalama yapılmamaktadır yada sadece strafor kullanılmaktadır.(strafor kanserojen madde içermektedir ve kısa zaman içerisinde deforme olup dökülmektedir, yangın yönetmeliğine uygun değildir.)
15. Binamızın dış cephesinin tamamı 2.5×2.5 boyutunda cam mozaik ve ahşap kaplama olacaktır.(Binanın dış cephesinde hiçbir zaman boyama ihtiyacı olmayacaktır.) Mantolama üzeri boya yapılmaktadır ve 5 yılda bir boyama ihtiyacı doğacaktır.
16. Bina dış cephe doğramaları çift camlı ısı ve ses yalıtımlı alüminyum doğrama kullanılacaktır. Sıradan pimapen yapılmaktadır.
17. İki daire arası çift duvar yapılmıştır ve arasına taş yünü konulmuştur.(iki daire arası ses yalıtımını sağlar.) Genelde tek duvar yapılmaktadır.Ses ve ısı yalıtımı göz önünde bulundurulmamaktadır.
18. Her daireye özel hobi bahçesi alanı ayrılmıştır. Diğer projelerde böyle bir uygulama yapılmamaktadır.
19. Arsanın % 65 i yeşil alandır. Yeşil alana gerçek manada önem verilmemektedir.
20. Omak marka asansör kullanılmıştır. Asansörler otopark katına kadar iner.(Asansör alanında bilinen ve en kaliteli markalardan biridir.) Genelde maliyet açısından daha hesaplısı tercih edilmektedir.(Sık sık bakım ve servis maliyetleri çıkmaktadır. Güvenlik açısından sürekli sorun yaşanmaktadır.)
21. Projemizde 1+0 ve 1+1 daire bulunmamaktadır. Daha fazla ünite oluşturmak ve ticari kar sağlamak adına firmalar tercih etmektedir.
22. Sunlife Tuzlada 2+1,3+1 ve üzeri büyüklükte daireler komşuluk ve aile konseptine uygun dizayn edilmiştir.(Her katta onlarca kapı bulunmamaktadır.) Ticari endişe ile karma projeler yapılmaktadır.
23. Intercom ve CCTV güvenlik sistemi kullanılmaktadır.(Gece ve gündüz görüşüne uygun kamera sistemidir.) Maliyet açısından tercih edilmemektedir.
24. Elektrik tesisatında Halogen-free (alev almayan-yanmaz) kablo kullanılmıştır. Sıradan kablolar tercih edilmektedir.
25. Elektrik kesintisi olması durumunda tüm binaya hizmet verecek jeneratör bulunmaktadır. Maliyet açısından önem verilmemektedir.
26. Sıcak ve soğuk su tesisat borularına izolasyon yapılmıştır.(İzolasyon soğuk su da terleme yapmasını, sıcak su da ise ısı kaybını önler.) Konut sektöründe bu uygulama yapılmamaktadır.
27. Banyo ve WC’lerde kötü kokuyu alan aspiratör yapılmıştır. Genelde konutlarda bu uygulama yapılmamaktadır.
28. Dairelerimizin tamamında açık ve kapalı olmak üzere balkonlar bulunmaktadır. Yapılarda balkon kültürü önemsenmemektedir.
29. Salon ve ebeveyn yatak odalarında multi split klima altyapısı cephe görselliğini bozmadan tasarlanmıştır. Klima altyapıları cephe görselliğine önem verilmeden yapılmaktadır.
30. Çocuk oyun alanları (açık ve kapalı alanda),sauna, fitness salonu, soyunma kabinleri, duş ve tuvaletler bulunmaktadır. Sosyal donatılar yüksek maliyet gerektirdiğinden yapılmamaktadır.
31. Projemiz engellilere uygun şekilde tasarlanmıştır.(kapı genişlikleri, rampalar asansörler, otopark) Projelerde engelliler göz önünde bulundurulmamaktadır.
32. Kapalı ve açık otopark bulunmaktadır. Her daireye özel kapalı otopark yapılmamaktadır.

YILMAZ İNŞAAT HAKKINDA

Mühendislikten müteahhitliğe bir başarı hikayesi

 

Yılmaz İnşaat olarak hedefimiz, 1997’den bu yana başarıyla gerçekleştirdiğimiz 1.750.000 m2 betonarme inşaat, taahhüt ve mühendislik projelerinin yanında müteahhitlik alanında her geçen gün daha fazla takdir edilen, marka değeri yüksek bir şirket olmaktır.

DEĞERLERİMİZ

Planlarınızı uygulayın ve sonuca gidin. Tırmanmayı göze alan zirvenin hazzını yaşar.

DAN MILLMAN

SÜREKLİ GELİŞİM

Kurumun ayakta kalması ve sürekli gelişim gösterebilmesi için tüm şirket çalışanlarının, yöneticilerin ve paydaşlarının enerjisini birleştirerek, iletişimde açık, sorumlulukların bilincinde, bir bütün halinde sorunlara ortak çözüm üretmektir.

İNSANA SAYGI DUYMAK

Bir insan, hangi dinden, milletten, renkten, coğrafyadan, dilden, düşünceden ve anlayıştan olursa olsun, öncelikle insan olduğunun algılanması sağlanarak, hem personelimizin hem de müşterilerimizin fikirlerini ayrı ayrı değerlendirip, marka güvenilirliği kapsamında farklı projelere imza atmaktır.

PROFESYONELLİK

Şirketin çalışma standartlarına uygun olarak, iş kurallarını, iş ahlakını ve iş disiplinini ön planda tutarak, tüm şirket çalışanlarının işe ve diğer insanlara karşı tutumlarını gözden geçirerek müşterilerimizle daha iyi bir iletişim içinde olmaktır.

AÇIKLIK VE ŞEFFAFLIK

Yatırımcılarımızın ve müşterilerimizin bizleri daha iyi tanıyıp güven duyabilmeleri için düzenli, karşılaştırılabilir, zamanında ve güvenilir bilgi paylaşımını sağlamaktır.

MÜŞTERİ ODAKLILIK

Koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamaktır. Müşterinin duygu, düşünce ve beklentilerinin neler olduğunu saptayarak mevcut ve hedef müşterilerin hem proje esnasında hem de sonrasında ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hizmetler sağlayabilmektir.

OBJEKTİF OLMAK

Her olaya ya da her projeye farklı açıdan bakmamıza neden olan farklı eğitim, kültür ve dünya görüşlerimize rağmen tüm şirket çalışanlarının olaylara aynı hassasiyeti göstererek tarafsız kararlar alabilmesidir.

ÖZ ELEŞTİRİ YAPABİLMEK

Şirketimizin, gerçekleştirmiş olduğu her proje öncesi ve sonrası kendini sınayıp, kendi içinde yaşanan davranış hatalarını yargılayarak kendisinin öz eleştirisini yapabilmesidir.

ÇEVREYE DUYARLILIK

Kısıtlı kaynaklar ve artan çevre kirliliği nedeniyle, planlama ve tasarım aşamasından uygulama ve işletmeye alınma aşamasına kadar tüm süreçlerde çevre bilincini ön planda tutarak enerji tasarruflu yapılar üretmektir.

GİRİŞİMCİLİK

Müşterilerimizin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verebilmek için, doğru bir iş planı ve risk analizi ışığında gerekli riskleri alarak mevcut projeleri tamamlamak, yeni projelere imza atmaktır.

Yılmaz İnşaat olarak tutku ile yaptığımız işimizin kalitesine ve projemizin güzelliğine gelin siz de şahit olun… Satış ofisimize bekliyoruz.